Посадка рослин

В ідеалі рослини повинні висаджуватися відповідно до асортиментної відомості за заздалегідь розміченими місцями (проект, креслення та дендроплану). Це дозволить Вам уникнути багатьох помилок при доборі асортименту та розміщення рослин на ділянці.

Основні правила поводження з рослинами при розвантаженні та посадці

Насамперед, щоб уникнути зламів гілок та інших ушкоджень, при завантаженні та перевезенні рослин їх обов’язково пов’язують. При цьому дуже обережно потрібно ставитися до крихких і ламких рослин, таких як бруслин крилатий, гортензії, верески, ялівці, а також карликові хвойні та штамбові форми. Якщо стоїть спекотна погода, не перевозіть саджанці у герметично закритому кузові. Висока температура може призвести до пошкоджень тканин листя та пагонів. Рослини на ділянці можуть бути розвантажені вручну або за допомогою механічних засобів: автонавантажувача, крана-маніпулятора.

Трохи корисної інформації:

Особливого поводження вимагають важкі дерева. Рослини з грудкою можуть підніматися тільки за ким, при цьому обов’язково слід підтримувати стовбур дерева або крону, якщо це кущова форма. Грубе поводження зі стовбуром може спричинити серйозні механічні пошкодження кори та деревини, а також призвести до пошкоджень кома та коріння, якщо піднімати дерево за стовбур.

Кома великих дерев і чагарників зазвичай упаковані в металеве обплетення (сітка). Це значною мірою полегшує їх розвантаження та переміщення – для підйому рослин використовують спеціальні гаки, якими чіпляють за сітку. Однак якщо ком упакований тільки в мішковину, використання гаків неприпустимо – це призводить до сильних пошкоджень мішковини і цілісності кома, а отже, кореневої системи рослини. При розвантаженні великомірних рослин з великою грудкою за допомогою крана-маніпулятора використовують 3 чалки: 2 з них утримують основну вагу кома, а третя підтримує стовбур дерева в горизонтальному положенні або трохи вище. При цьому дуже важливо захистити ствол у місці кріплення чалки від пошкодження та задир кори, наприклад, обмотавши товстим шаром мішковини.

  • 1.Консультація
  • 2.Створення плану
  • 3.Посадка

Терміни посадки

Зазвичай посадку рослин проводять у два терміни: навесні та восени.

При весняній посадці основна небезпека – це пересихання кореневої системи. Тому при транспортуванні, зберіганні рослин необхідно ретельно стежити, щоб коріння (ком землі) завжди було вологим, а гілки (особливо з листям, що розпустилося) були захищені від пекучого сонця і вітру.

Часті запитання

Як показує практика і багаторічні спостереження за приживання пересаджених крупномірів, пересадку добре переносять дерева не вище 10 метрів і вік яких не старше 25 років. Крупноміри заввишки понад 10 метрів і вік яких перевалив за 25 років, дуже важко приживаються на новому місці і часто гинуть.
Посадку великомірних дерев найкраще проводити восени чи навесні. Зима також дуже сприятливий період для посадки дерев. Навесні не варто чекати розпускання бруньок, інакше дерево може не прижитися. Восени крупноміри можна пересаджувати, коли вони скинуть листя. Найкраще посадку дерев проводити в зимовий період, коли дерево «спить», проте температура повітря має бути не нижчою від -10 градусів.

No products in the cart.

x

ОТРИМАТИ ПРОПОЗИЦІЮ

    Погодьтеся з нашими умовами.