Трішки передісторії
Якщо ваша ділянка стала схожою на поле бою через безліч горбків вивернутої землі, будьте певні, у вас з’явилися нові сусіди – кроти. Попри помилкову думку, ці досить милі на вигляд звірятка не претендують на ваш урожай. Вони не поїдають коренеплодів, полюючи за дощовими хробаками та комахами, у тому числі шкідливими. То чому таке сусідство може бути небезпечним для дачника?
Справа в тому, що кроти проривають під поверхнею ґрунту безліч ходів, значна частина з яких розташована дуже близько до поверхні. Звичайно, в процесі копання пошкоджуються коріння рослин, а іноді і бульби, урожай псується. Тонкий шар ґрунту, що залишається над тунелем, легко провалюється під ногою, що нерідко призводить до травм. На декоративних ділянках та газонах пагорби винесеної на поверхню землі псують зовнішній вигляд.
Наші методи
У нас є декілька видів боротьби з кротами і як показує багаторічний досвід – це успішні методи. Якщо на вашій ділянці ви вийвили цих чималеньких шкідників – телефонуйте нам і ми вам допоможемо!
- 1.Консультація
- 2.Вибір методу
- 3.Виконання
Do you want to plant a vegetable garden? An herb garden? A flower garden? If you choose vegetables and/or herbs for their contributions to your dinner table, identify which ones your family will eat or is willing to try. If you want flowers for their flair, color, and fragrance, decide whether you want annuals that bloom most of the summer but need to be replanted each spring or perennials that have a shorter bloom time but return year after year.
Нюанси боротьби з кротами на ділянці
Не варто вважати, що кріт на ділянці – абсолютне зло, і розпочинати боротьбу, як тільки виявлено першу кротовину.
Якщо кріт прийшов рано навесні, не варто відразу ополчатися проти нього. Дайте йому трошки поживитися, а заразом позбавити вашу ділянку від личинок шкідливих комах і насіння бур’янів.
Багато садівників вважають, що відлякувати крота потрібно тільки в період дозрівання врожаю, коли він може зашкодити коріння пасльонових або коренеплодів. В решту часу присутність господаря тунелів стане гарантією того, що в них не оселяться інші шкідники.
Пам’ятайте, що деякі види кротів занесені до Червоної книги, їх винищення заборонено законом. Тому намагайтеся боротися з непроханими гостями більш гуманними методами.
Звички кротів
- Кроти постійно мігрують у пошуках ділянок з пухким ґрунтом та великою кількістю черв'яків. Тому якщо сусіди вже скаржаться на підземних загарбників, будьте готові до того, що рано чи пізно вони з'являться і у вас.
- Це сімейні тварини, які нечасто переміщаються по одному. Так що не спокушайтеся, спіймавши одну особину. Швидше за все це ще не кінець.
- Якщо нові кротовини перестали з'являтися з настанням холодів, теж варто передчасно радіти. Кроти нікуди не поділися. Вони просто сплять у спеціально спорудженому лежнищі. Виявити його можна на височини, а впізнати по горбку виритої землі, об'єм якого більший за звичайний.
- Незважаючи на маленькі розміри та сліпоту, кріт дуже сильний і спритний, принаймні у звичній стихії. Впіймати його голими руками практично неможливо.
- Маючи активний метаболізм, кріт з'їдає за добу стільки ж їжі, скільки важить сам. Тому він швидко виїдає все придатне навколо себе і постійно перебуває у пошуках їжі. Якщо не розпочати боротьбу зі звірами вчасно, за дуже короткий період дрібнозаглибленими підземними ходами буде покрита вся ділянка.
- У дачних селищах вони практично не мають природних ворогів. У лісах і полях на кротів полюють лисиці та деякі хижі птахи, але на дачні ділянки вони забігають нечасто. Домашні собаки та коти землекопам найчастіше не страшні.