Аерація газону

Для повноцінного зростання та розвитку газону, як і всім рослинам, потрібні кисень, вода та поживні речовини. Щоб вони безперешкодно проходили до коріння, у ґрунті мають бути пори.

Трішки про аерацію

У міру зростання газону на поверхні грунту скупчуються відходи: сухе або нерозкладене коріння, трав’яна повсть, мох, пил та інше сміття. Цей шар називається соломою.

У нормі шар соломи не повинен перевищувати 1 – 1,5 см, тоді він має мульчуючий ефект. Але, якщо мікроорганізми не встигають переробляти ці залишки, і шар соломи перевищує норму, то він перешкоджає проникненню в ґрунт повітря, води та мікроелементів. У результаті газонна трава не може нормально та повноцінно розвиватися та починає хворіти. У такому випадку щоб вам не довелося повністю ремонтувати газон необхідно періодично проводити аерацію газону і скарифікацію.

Утворенню соломи можуть сприяти:

  • 1. Дуже щільний дерн, у якому використані кущисті різновиди трав.
  • 2. Нестача в ґрунті поживних речовин та низький рівень гумусу у шарі росту трави, внаслідок чого біологічна активність мікроорганізмів не висока.
  • 3. Застосування добрив із високим рівнем кислотності (рН менше 6).
  • 4. Надмірне розростання трави, при якому мікроорганізми не встигають справлятися з обсягом відходів трави, що рясно росте.

Ознаками того, що газон потребує аерації та скарифікації є:

Є ще один спосіб перевірити, чи потрібна аерація газону. Для цього потрібно вирізати квадрат дерну розміром 10*10 см і глибиною 15 см. Обережно зтрусити з коріння землю і подивитися на довжину коріння. У нормі вона не повинна бути меншою за 5 см. Якщо коріння коротке, то потрібно терміново проводити аерацію. Така ситуація найчастіше спостерігається на важких глинистих грунтах, наприклад Києві та області.

Яку користь приносить аерація та скарифікація газону?

Часті запитання

Основна мета аерації газону - забезпечити повітропроникність газону та ґрунту під ним. Під час процесу аерації ґрунт проколюється і утворюються невеликі отвори, які допомагають життєво важливим елементам, таким як повітря та вода, проникати всередину. Цей процес допомагає корінням рости глибоко, що, у свою чергу, формує сильніший і живіший газон.
Важливо аерувати газон, тому що це допомагає нівелювати ущільнення ґрунту, що перешкоджає правильній циркуляції повітря, поживних речовин та води. Надлишок соломи на газоні, який є шаром живої і мертвої дернової тканини, що оточує основу трави, також може перешкоджати циркуляції життєво важливих елементів.
Ідеальний час для аерування вашого газону – це періоди погоди, які сприятимуть його відновленню. Оптимальний час для цього – вегетаційні періоди, і це залежить від типу трави. Трава холодного сезону має тенденцію до зростання протягом прохолодніших температур весняного періоду, тоді як трава теплого сезону зазвичай росте протягом ранніх літніх місяців.

Немає необхідності щороку аерувати газон, якщо ваш газон здоровий і добре росте, або якщо у вас піщаний ґрунт, тому що він не ущільнюється так швидко. У цих випадках достатньо аерації кожні 2-3 роки. Коли цей процес виконується більше, ніж необхідно, він може пошкодити траву та тонкий баланс між зростом та спокоєм.

Глинна пошта, навпаки, волога, липка і легко ущільнюється. Якщо у вас такий ґрунт, газон краще аерувати щороку. Крім того, аерація газону рекомендується двічі на рік, якщо ви живете у суворих кліматичних умовах з особливо холодними та сухими зимами.

No products in the cart.

x

ОТРИМАТИ ПРОПОЗИЦІЮ

    Погодьтеся з нашими умовами.